PODZIEL SIĘ

Jak rozdysponować środki, które będą dostępne po zmianie granic gminy Bełchatów, by optymalnie dostosować je do potrzeb poszczególnych samorządów? – o tym dyskutowano na spotkaniu, które zorganizowano w siedzibie gminy Bełchatów.

W Urzędzie Gminy Bełchatów wczoraj zorganizowano spotkanie szefów samorządów, działających na terenie powiatu bełchatowskiego. Podczas spotkania dyskutowano na temat propozycji podziału środków w ramach tworzonego Funduszu Wsparcia Lokalnego oraz Funduszu Dróg Powiatowych. Środki zostaną wyodrębnione w budżecie Gminy Bełchatów i rozdysponowane między samorządy z powiatu bełchatowskiego.

Warto przypomnieć, że ta formuła wsparcia będzie możliwa dzięki zmianie granic gminy Bełchatów.

Ogólna pula pomocowa oscylować będzie wokół 20 mln zł, przy czym 4 mln zł z tej sumy będą dedykowane na Fundusz Dróg Powiatowych.

Jak zaznaczał podczas spotkania Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów – Chcemy, żeby zasady funkcjonowania Funduszu Wsparcia Lokalnego były optymalnie dostosowane do potrzeb samorządów, ale jednocześnie pamiętajmy o tym, że muszą być zgodne z ustawą o finansach publicznych.

Jak informuje gmina Bełchatów algorytm podziału środków zostanie opracowany w ciągu najbliższych tygodni.

źródło i zdjęcie: Gmina Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here