PODZIEL SIĘ

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Bełchatowski magistrat zachęca wszystkich bełchatowian do wzięcia w nich udziału.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, z UM w Bełchatowie, terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko to jeden z ważniejszych dokumentów dla Bełchatowa i całego regionu. Jest on bowiem ściśle związany z przygotowaniami do uruchomienia unijnego Mechanizmu i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mowa o dużych pieniądzach – do Polski popłynąć bowiem może 3,5 mld euro. Środki mają trafić do regionów, które w największym stopniu dotkną skutki przemian w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu. Jednym z nich jest Zagłębie Bełchatowskie.

Prace nad projektem Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wchodzą w kolejny etap. Zarząd Województwa ogłosił bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie. Teraz swoje uwagi i wnioski do dokumentu mogą zgłaszać zarówno bełchatowianie, jak i wszyscy mieszkańcy naszego województwa. Mają na to czas do 26 stycznia 2022 roku.

Uwagi i wnioski można przesłać również drogą pocztową na adres: Departament Polityki Regionalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź. Ważne! W tytule korespondencji należy wpisać „Uwagi i wnioski do TPST WŁ”. Można je także złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here