PODZIEL SIĘ

Do sprawy nowego cennika odniósł się także bełchatowski magistrat. Część komunalna cmentarza należy bowiem do miasta – kuria go tylko dzierżawi – a za te dzierżawę płaci rocznie nieco ponad 15 tys złotych plus vat.

Jak informuje Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie zgodnie z zapisami umowy dzierżawy zawartej między Miastem Bełchatów a Archidiecezją Łódzką każdorazowo wprowadzana zmiana w cenniku usług za liturgię pogrzebową powinna być uzgadniana z Miastem Bełchatów. O nowej wysokości opłat w cenniku, który obowiązuje na bełchatowskim cmentarzu od 1 stycznia 2022 r. informacja do Urzędu Miasta Bełchatowa wpłynęła dopiero 4 stycznia 2022 r. W związku z tym 10 stycznia 2022 r., w imieniu Prezydenta Miasta Bełchatowa skierowane zostało pismo do Archidiecezji Łódzkiej z prośbą o przedstawienie informacji i wyjaśnień dotyczących wprowadzonych przez Archidiecezję Łódzką zmian w cenniku za wykonanie liturgii pogrzebowej na bełchatowskim cmentarzu.

17 stycznia 2022 r. wpłynęła do urzędu odpowiedź. Ekonom Archidiecezji Łódzkiej, wyjaśnił w nim, że niepoinformowanie Miasta Bełchatów o planowanej zmianie wysokości opłat wynikało z winy osoby odpowiedzialnej za korespondencję i wobec tego pracownika zostały już wyciągnięte konsekwencje służbowe. Archidiecezja Łódzka, w tym piśmie podała również powody, dla których został zmieniony cennik i niektóre punkty w nim zawarte.

Wprowadzone zmiany w cenniku spowodowane były koniecznością ujednolicenia cenników we wszystkich administrowanych przez Archidiecezję Łódzką cmentarzach, zgodnie z wytycznymi UOKiK. Wskazano również na rosnące koszty dotyczące np. wzrostu cen energii, kosztów pracowniczych, wzrostu cen materiałów budowlanych i przede wszystkim opłat związanych z utylizacją odpadów.

1 KOMENTARZ

  1. Prezydent miasta zgodziła się na te podwyżki i podpisała nowy cennik kurii łodzkiej, przecież nie będzie się przejmowała mieszkańcami.

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here