PODZIEL SIĘ

Szymon Serwa został oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa GKS Bełchatów. Nowy prezes z bełchatowskim klubem związany jest od lat.

Jestem zaszczycony faktem, że będę pełnić tę funkcję w klubie, z którym jestem emocjonalnie związany od dziecka, ale zdaję sobie jednocześnie sprawę z zakresu obowiązków i tempa pracy, jakie są przed nami – mówi p.o. Prezesa Zarządu GKS Bełchatów, Szymon Serwa. Przed nami kwestie związane m.in. z zamknięciem kadry pierwszej drużyny, analizą obecnej sytuacji finansowo-organizacyjnej Spółki oraz kontynuacja przygotowań do rozpoczęcia procesu licencyjnego na nowy sezon. Chciałbym zapewnić kibiców, że zespół będzie odpowiednio przygotowany do walki o utrzymanie w eWinner 2 Lidze a nasi sympatycy mogą szykować się do przeżywania emocji w czasie wiosennej kampanii.

Jednym z zadań nowych władz klubu będzie także stabilizowanie w dłuższej perspektywie sytuacji finansowej, w czym klub może nadal liczyć na wsparcie większościowego właściciela, czyli EKS „Skra” Bełchatów.

Dla 36-letniego bełchatowianina, który z piłką nożną naszego regionu jest związany od wielu lat, będzie to najważniejsza funkcja od czasu oficjalnego dołączenia do górniczego klubu w sierpniu 2020 roku. Od tego czasu pełnił rolę kierownika drużyny GKS Bełchatów. W styczniu 2021 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Fundacji Akademia GKS Bełchatów, której jednym z celów jest promowanie utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia do pierwszego zespołu „Brunatnych”.

Szymon Serwa jest byłym zawodnikiem grup młodzieżowych GKS Bełchatów. Po zakończeniu przygody piłkarskiej aktywnie uczestniczy w tworzeniu sportu w naszym regionie. Od 2010 do 2021 r. był prezesem LUKS Gomunice. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu OZPN w Piotrkowie Tryb. W następnej kadencji (2016-2020) został wybrany na wiceprezesa Zarządu ds. licencji i dyscypliny. W latach 2013-2016 był członkiem Wydziału Dyscypliny OZPN Piotrków Tryb., a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019.

Aktualnie pełni funkcję sekretarza komisji ds. licencji dla klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, w której pracuje jako członek od 2014 roku. Nowy prezes Fundacji w latach 2006-2013 pracował w Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS”. Przez trzy lata od stycznia 2017 r. pełnił funkcję menedżera sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie współtworząc największe imprezy sportowe w naszym regionie.

źródło: gksbelchatow.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here