PODZIEL SIĘ

Dwadzieścia miejsc dla uchodźców z Ukrainy przygotowała Gmina Bełchatów. Obywatele Ukrainy będą mogli znaleźć schronienie w siedzibie Centrum Kultury i Sportu. Trafią tu uchodźcy, skierowani do gminy przez Wojewodę Łódzkiego.

Staraliśmy się przygotować te miejsca w ten sposób, by zapewnić osobom, które będziemy gościć, choć trochę prywatności – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. – Dlatego zamiast umieszczać łóżka w jednej dużej sali, zagospodarowaliśmy trzy mniejsze pomieszczenia. W pokojach czekają też na nich rzeczy, które na pewno będą im tu potrzebne, takie jak pościel, ręczniki, kosmetyki, czajniki elektryczne, etc.

Ukraińców goszczą też mieszkańcy Gminy Bełchatów. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie zarejestrowane są już 43 osoby z Ukrainy, które mieszkają w prywatnych domach. W gminnych szkołach są też pierwsi uczniowie z Ukrainy.

Pełne ręce roboty mają także urzędnicy, zajmujący się przyjmowaniem wniosków o nadanie numeru PESEL dla Ukraińców. Przez pierwsze trzy dni numery PESEL wydano 54 osobom, ale już wiadomo, że chętnych jest jeszcze kilkaset osób.

źródło i zdjęcie: Gmina Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here