PODZIEL SIĘ

Osoby, które chcą wesprzeć Ukraińców mogą nadal przynosić dary – co jednak istotne od tego tygodnia zbiórka, którą zorganizował Urząd Miasta w Bełchatowie, prowadzona jest tylko w jednym punkcie na terenie miasta.

Dary można przynosić do Urzędu Miasta przy Kościuszki 1. To jedyny punkt, w którym miasto prowadzi zbiórkę. Punkt przy Kościuszki czynny jest w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki środy i czwartki od 7:30 do 15:30, we wtorki od 8:00 do 18:00 z kolei w piątki od 7:30 do 13:30.

Dwa pozostałe w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach oraz w Gwarku zostały z tej akcji wyłączone. Jak informuje magistrat, Gwarek nadal pełni funkcję centralnego punku zbiorczego – tam wszystkie przekazane przez bełchatowian rzeczy, są na bieżąco segregowane i przekazywane do MOPS-u. Ośrodek z kolei wydaje potrzebne rzeczy uchodźcom. Z tej formy wsparcia uchodźcy mogą korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:00.

W weekendy paczki żywnościowe można odbierać w Straży Miejskiej. Również u strażników, całodobowo dostępne są pakiety podstawowe, dla tych Ukraińców, którzy dopiero dotarli do Bełchatowa.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here