PODZIEL SIĘ

Wczoraj ruszyła kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2003 roku. Kwalifikacja potrwa do 6 maja, a jej organizacją zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich bełchatowskiego starostwa.

Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w budynku starostwa przy ulicy Pabianickiej w Bełchatowie. Na samym początku, kwalifikacji wojskowej podlegają osoby z gminy Bełchatów następnie etapami kwalifikowane będą osoby z gmin Kluki, Rusiec, Kleszczów, Szczerców, Drużbice, Zelów a na końcu miasta Bełchatowa.

Jak informuje starostwo przed komisją – z rocznika podstawowego 2003 powinny stawić się – 504 osoby oraz 143 osoby z roczników starszych. Łączna liczba osób podlegających w tym roku kwalifikacji wojskowej w powiecie bełchatowskim to 647 osób.

Warto dodać, że 05.05 przed komisją staną kobiety, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada Starosta. Jej organizacją zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich starostwa. Kwalifikacja potrwa do 6 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here