PODZIEL SIĘ

W czwartek 7 kwietnia, od wczesnych godzin porannych, policjanci z drogówki będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone kontrole mają na celu wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości, a w szczególności poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

7 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego łódzkiego garnizonu będą prowadzili działania „Prędkość”. Nadmierna szybkość i nader często niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze w przeważającej ilości nadal należą do głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są tak poważne,że prowadzą do śmierci uczestnika zdarzenia. Tylko w tym roku na terenie naszego województwa doszło do 1061 zdarzeń drogowych i właśnie z tej przyczyny jaką jest niedostosowanie prędkości doszło do 78 wypadków, w których zginęło 9 osób,a 94 zostały ranne. Jutrzejsze działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny po to, aby kierujący zdjęli nogę z gazu i zmniejszyli prędkość swoich pojazdów.

Policja apeluje o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zwalnianie w miejscach, gdzie nie tylko przepisy ale przede wszystkim zdrowy rozsądek wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Przypominamy, że kierujący powinien być szczególnie czujny w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

źródło: asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here