PODZIEL SIĘ

Policjanci z Zelowa zatrzymali 57-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia. Mężczyzna wpadł gdy jechał rowerem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

29 marca 2021 roku o godzinie 22.00, mundurowi z Komisariatu Policji w Zelowie, na ulicy Szkolnej  zwrócili uwagę na rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kiedy policjanci zatrzymali go do kontroli okazało się, że ich podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 57-letniego cyklisty, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Nieodpowiedzialny rowerzysta nie przyjął mandatu, w takiej sytuacji został sporządzony wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie do odbycia kary  pozbawienia wolności za wcześniejszy konflikt z prawem. W takiej sytuacji zelowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Pamiętajmy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem, takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here