PODZIEL SIĘ

Bełchatów rozpoczyna prace nad nową Strategią Rozwoju Miasta na lata 2023-2030. By jak najlepiej odpowiadała ona potrzebom mieszkańców magistrat zwraca się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety internetowej. Można to zrobić do 13 maja.

Strategia Rozwoju Miasta Bełchatowa to dokument określający m.in. kluczowe kierunki rozwojowe oraz strategiczne obszary miasta, a co za tym idzie – zwiększyć dynamikę wzrostu gospodarczego i społecznego. Długofalowym efektem jego opracowania i wdrożenia ma być z kolei poprawa jakości życia mieszkańców naszego miasta. Dodatkowo gotowa strategia będzie pomocna w procesie aplikowania o nowe środki pomocowe oraz dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

By zawarte w dokumencie rozwiązania jak najlepiej odpowiadały aktualnym potrzebom bełchatowian, magistrat zaprasza mieszkańców do włączenia się w prace nad dokumentem. W tym celu przygotowano specjalną anonimową ankietę. Znajdujące się w niej pytania dotyczą różnych aspektów życia w Bełchatowie oraz ich oceny. Chodzi m.in. o politykę społeczną (m.in. edukację, poziom opieki przedszkolnej, działania na rzecz osób starszych czy ułatwienia dla osób niepełnosprawnych), infrastrukturę techniczną, komunikację, poziom bezpieczeństwa, a także rozwój i perspektywy gospodarcze.

Ankieta pozwoli poznać opinie mieszkańców, a także ich sugestie w kluczowych dla przyszłości i rozwoju naszego miasta obszarach. Udzielone przez bełchatowian odpowiedzi zostaną wykorzystane wyłącznie do prac nad Strategią Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030 oraz raportem z badań ankietowych, będącym jej integralnym komponentem.

Ankieta dostępna jest do 13 maja na stronie magistratu.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here