PODZIEL SIĘ

Obecna „Strategia Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2014-2022” przestanie obowiązywać z końcem bieżącego roku dlatego konieczne jest uchwalenie nowego dokumentu. W tej sprawie mogą się także wypowiedzieć mieszkańcy Bełchatowa – wystarczy wypełnić anonimową ankietę.

Radni, szefowie miejskich spółek, jednostek kultury, sportu, szkół, przedszkoli, ale też Regionalnej Izby Gospodarczej, powiatu bełchatowskiego, czy przedstawiciele służb mundurowych opowiedzieli na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej w sprawie opracowania „Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030”. Spotkanie w gronie lokalnych liderów społecznych i gospodarczych miało na celu opracowanie analizy SWOT oraz tzw. drzewa celów dla Miasta Bełchatowa na najbliższe lata.

Kluczowym aspektem spotkania było wypracowanie celów operacyjnych dla Bełchatowa na najbliższe lata, które wspierać mają zrównoważony rozwój miasta w kierunku innowacyjnego społeczeństwa i gospodarki. Realizowany on będzie w pięciu obszarach strategicznych: społeczeństwa obywatelskiego, budowania przewagi konkurencyjnej miasta przy wykorzystaniu energetyki, innowacji i turystyki, ochrony przyrody i racjonalnego wykorzystania zasobów środowiska, a także poprzez rozwój infrastruktury technicznej i społecznej oraz dostęp do usług publicznych na wysokim poziomie.

W ankiecie można wziąć udział do 13 maja. Ankieta dostępna jest na stronie bełchatowskiego magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here