PODZIEL SIĘ

Za nami kwietniowa sesja rady miejskiej. Radni zajęli się sprawami finansowymi, społecznymi, edukacją i sportem. W trakcie obrad przyjęto również uchwałę dotyczącą pomocy dla Jużnoukraińska.

Miejscy radni zapoznali się z raportem dotyczącym ubiegłorocznej działalności Miejskiego Centrum Sportu. Co warte podkreślenie w ubiegłym roku – mimo iż był to czas pandemii koronawirusa zorganizowano aż 21 imprez sportowych.

Radni zapoznali się również z raportem o stanie oświaty, w którym wyszczególniono działania, jakie miasto realizowało w ciągu ostatniego roku. Miasto zapewnia dostęp do edukacji, wychowania i opieki ponad 7 tys. dzieci.

W trakcie XLV sesji radni przyjęli także uchwałę w sprawie przyjęcia od powiatu zarządu nad ul. Czyżewskiego -odcinek drogi od skrzyżowania ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania ul. Staszica zostanie wyremontowany. Podczas sesji przyjęto również uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej dla Jużnoukraińska. Chodzi konkretnie o artykuły spożywcze, które trafią do mieszkańców naszego miasta partnerskiego w Ukrainie.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here