PODZIEL SIĘ

Dzisiaj ruszyła wypłata tzw. wyprawki szkolnej z programu ” Dobry start”. Pieniądze są przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Obecnie do klientów ZUS zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+” w ramach rządowego programu „Dobry start”. Szacuje się, że z programu Dobry start, czyli tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Wnioski o świadczenie dobry start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r.

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany sms-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie dobry start, który złożony zostanie do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 roku.

źródło: ZUS

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here