PODZIEL SIĘ

Za nami połowa wakacji, czas na podsumowania. W okresie od 24 czerwca do 31 lipca 2022 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 2759 kolizji drogowych. Nie zabrakło niestety tragicznych zdarzeń – 293 wypadki, w których zginęły 22 osoby, a 363 zostały ranne. Funkcjonariusze podczas licznych kontroli wyeliminowali z ruchu 714 kierujących pod wpływem alkoholu.

Mimo, że pierwszy miesiąc wakacji okazał się bezpieczniejszy pod względem ilości wypadków niż w roku ubiegłym,  odnotowano spadek ich liczby o 5 wypadków, osób rannych o 19 mniej, to niestety ich skutki w postaci  ofiar śmiertelnych wzrosły o 5 osób.  Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych jak i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.  

Niestety pomimo podejmowanych przez Policję wielu działań profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie „Niechronionych” uczestników ruchu drogowego, wśród powyższych  ofiar i poszkodowanych w wypadkach  są również piesi, rowerzyści i motocykliści. Dotychczas od początku wakacji 2022 roku na drogach województwa łódzkiego śmierć poniosło 4 pieszych (47 rannych), 4 rowerzystów (62 rannych) i 2 użytkowników motocykli (24 rannych).

Również wysokie temperatury i długi czas spędzony za kierownicą mają wpływ na nasz organizm. Wakacje to czas w którym wielu z nas wyjeżdża na urlop. Po raz kolejny apelujemy, by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów.
Wakacje są corocznie czasem intensywnej służby dla policjantów ruchu drogowego.  Funkcjonariusze w ramach działań „Bezpieczne wakacje” codziennie kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Na terenie całego województwa wyznaczone zostały stałe punkty kontroli autokarów, gdzie dokonano już 353 kontrole. Wszystko po to by zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i porządku na drogach.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

źródło: mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here