PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend uczcimy bohaterów kampanii wrześniowej – uroczystości zaplanowano w Grocholicach i na Górach Borowskich.

Tradycyjnie w pierwszy weekend września odbędą się uroczystości upamiętniające bitwę o Góry Borowskie i jej bohaterów.

W sobotę, 3 września o 17:00 w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętach w Grocholicach odprawiona zostanie msza święta po niej nastąpi przemarsz w kierunku cmentarza – tam też odbędzie się część patriotyczna – Apel Poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny. Nie zabraknie również okolicznościowych przemówień.

W niedzielę, 4 września obchody przeniosą się na Góry Borowskie. Uroczystość, tradycyjnie odbędzie się przy pomniku Obrońców Gór Borowskich. O godz. 10:00 rozpocznie się polowa msza św. Później złożone zostaną kwiaty, zaplanowane są również okolicznościowe przemówienia. Na obchody wspólnie zapraszają prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach ks. Dariusz Piwowar oraz Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here