PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy wyniki finansowe miejskich spółek za miniony rok obrachunkowy. Największą, wynoszącą nieco ponad 982 tys. złotych stratę zanotował Miejski Zakład Komunikacji.

Z 5 spółek w których magistrat jest jedynym lub większościowym udziałowcem 3 przyniosły zyski a 2 straty.

Największą stratę zaliczył Miejski Zakład Komunikacji – strata wyniosła 982,2 tys. (netto).
Jak można przeczytać w raporcie, MZK realizowała usługi na 9 liniach komunikacyjnych o łącznej pracy przewozowej 491,9 tys. wozokilometrów i rocznej wartości zamówienia w kwocie 6 mln zł (brutto). W ubiegłym roku z bezpłatnej komunikacji w Bełchatowie skorzystało 1 mln 48 tys. pasażerów.

W Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej strata wynosi nieco ponad 687 tys. zł (netto) i jak tłumaczy spółka na wynik finansowy znaczący wpływ miało toczące się postępowania sądowe (chodzi o zapłatę 4 mln złotych).

Z kolei największy zysk zanotowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej to 809,5 tys. zł zysku (netto). Warto dodać, że spółka, dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych realizuje prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na terenie miasta.

Dodatni wynik zanotowało również Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wynik finansowy za 2021 rok to nieco ponad 476 tys. złotych. W przedstawionym raporcie BTBS zaznacza, że w ubiegłym roku zakończono inwestycję polegająca na adaptacji lokalu użytkowego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy alei Wyszyńskiego. Rozpoczęto także proces inwestycyjny związany z budową budynku mieszkalnego w obrębie osiedla Łąkowa.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” także skończył rok na tzw. plusie – 314,8 tys. zł zysku (netto). Spółka realizowała zadania w zakresie projektów związanych z budową i modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Bełchatowa.

1 KOMENTARZ

  1. MZK wprowadzić bilety i odciążyć UM, wpłynąć na władzę żeby dopuściła tylko sprawne i nowe busy (konkurencję MZK ). Uruchomić trasy do Piotrkowa, zrezygnować z zakupu elektryka . Wywalić obecny zarząd i władzę miejskie….

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here