PODZIEL SIĘ

Miejski budżet, sytuacja finansowa w spółkach i inwestycje m.in. takimi tematami zajęli się miejscy radni podczas ostatniej sesji.

W porządku obrad znalazły się tematy inwestycyjne i społeczne. Radni zdecydowali, że przekażą niemal 440 tys. zł na rzecz starostwa powiatowego – pieniądze z miejskiego budżetu mają zostać przeznaczone na odtworzenie zniszczonej nawierzchni na odcinku od skrzyżowania ul. Czyżewskiego z Dąbrowskiego do skrzyżowania z ulicą Staszica. Ponadto radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia 80 tys. zł dotacji celowej na zakup wyposażenia Domu Dziecka. O wsparcie dla placówki zwróciło się bełchatowskie starostwo.

Podczas sesji przedstawiono także informację o wykonaniu budżetu za I półrocze br. Jak informuje magistrat na działalności bieżącej miasto wypracowało ponad 14 mln zł nadwyżki operacyjnej (czyli dochodów nad wydatkami), co, zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, „pozwala przewidywać, że w wykonaniu budżetu za rok budżetowy dotrzymane będą wymogi określone w art. 242 ust. 2 ustawy o finansach publicznych”.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here