PODZIEL SIĘ

Aż 6 dni trwała policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2022”. Jak wynika ze statystyk było bezpieczniej niż przed rokiem – niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować wobec osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ciągu sześciu dób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie doszło do 2 wypadków, w których obrażenia odniosły 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 8 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierowców. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 11 nieodpowiedzialnych kierowców.

W trakcie trwania działań policjanci sprawdzali przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miasta, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów. Zwracali też uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, na stosowanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W czasie działań policjanci przeprowadzili 320 kontroli, nałożyli ponad 220 mandatów karnych.

KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here