PODZIEL SIĘ

10 grudnia w sobotę, przed bramą jednostki wojskowej w Kutnie stawiło się blisko 50 ochotników na szkolenie podstawowe, które będzie odbywać się w ramach projektu „Ferie z WOT”.

„Ferie z WOT” to propozycja dla osób, które zdecydowały się przejść szkolenie do terytorialnej służby wojskowej w terminie ferii zimowych. Pierwsze dwa dni – 10 i 11 grudnia br. to szkolenia z zakresu m. in. bhp, ochrony informacji niejawnych, test sprawności fizycznej oraz pobranie umundurowania i wyposażenia. Zasadnicza część szkolenia – z taktyki wojskowej, podstaw topografii, strzelectwa, będzie kontynuowana w terminie ferii zimowych w województwie łódzkim – w dniach 15-28 stycznia 2023r.

Wśród nowych ochotników jest aż 18 kobiet i 6 osób, których bliscy (mama, tata, syn lub małżonek) służą już w szeregach 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Z możliwości ukończenia „szesnastki” w terminie ferii zimowych korzystają głównie pełnoletni uczniowie  – daje im to możliwość odbycia szkolenia bez przerwy w nauce. Wśród przyszłych terytorialsów są także nauczyciele, studenci, osoby prowadzące działalność gospodarczą, sprzedawcy, elektryk, asystent sędziego.

Po zakończeniu szkolenia i złożeniu przysięgi wojskowej Terytorialsi będą służyć i szkolić się w batalionach lekkiej piechoty najbliższych swojemu miejscu zamieszkania – w Zgierzu, Kutnie lub Łasku.

źródło: ŁBOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here