PODZIEL SIĘ

Policjanci poza wypełnianiem swoich ustawowych obowiązków, w obliczu zimy zwracają szczególną uwagę na bezdomnych. Kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na zamarznięcie.

Zima nie zaskoczyła dzielnicowych. Wykazując czujność łódzcy policjanci zwiększyli ilość patroli w miejscach skwerów, pustostanów, dworców oraz klatek schodowych. Temperatury w nocy spadają poniżej zera, najbardziej narażeni na wychłodzenie a nawet zamarznięcie są bezdomni- nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc człowieka leżącego na śniegu, któremu w wyniku zimna grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia poinformujmy odpowiednie służby. Zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Na niebezpieczeństwo narażone są także zwierzęta, które nie mogą schronić się przed zimnem. Często zapomina się o nich, pozostawiając je w nieocieplonych i nieuszczelnionych budach, bez ciepłego posiłku. Zwierzę musi mieć możliwość schronienia się przed mrozem, śniegiem czy deszczem. Odczuwa skutki niekorzystnej pogody tak samo jak człowiek. Jest to szczególnie ważne w okresach silnego mrozu.

Jeżeli zauważysz osobę potrzebującą pomocy i wsparcia – zadzwoń:
112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego
998 – Straż Pożarna
986 – Straż Miejska
999 – Pogotowie Ratunkowe
987 – bezpłatna infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

źródło; mł. asp. Kamila Sowińska – Łódzka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here