PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Zimowe warunki pogodowe utrudniają jazdę, która przy niestosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa może zakończyć się przykrym zdarzeniem na drodze.

Nadchodzące dni na drogach naszego powiatu mogą stwarzać wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, wyobrażnie i rozwagę.

10  grudnia 2022 roku, około godziny 7.30 bełchatowscy policjanci byli wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Emilin, na drodze relacji Bełchatów – Parzno.  Czołowo zderzyły się tam dwie osobówki. W wyniku przeprowadzonych czynności mundurowi ustalili, że 23-latka chcąc bezpiecznie wykonać manewr mijania, zjechała do prawej krawędzi jezdni i wpadła w poślizg. Jezdnia w tym miejscu była pokryta błotem śniegowym. Kobieta finalnie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w forda, jadącego z przeciwnego kierunku. Kierowcy osobówek byli trzeźwi. Ostatecznie zostali oni przewiezieni na badania do bełchatowskiego szpitala. Teraz szczegóły zdarzenia wyjaśnią policjanci z Wydziału do spraw Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here