PODZIEL SIĘ

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II nadal bez chirurgii dla dzieci. Przedłużono zawieszenie oddziału – przyczyną są braki kadrowe.

Według wcześniejszych planów, oddział miał wrócić do pracy po nowym roku. Jednak ciągłe problemy kadrowe sprawiły, że zawieszenie oddziału zostało przedłużone o kolejne miesiące.

Jak informuje Ewa Zaleska, zastępca dyrektora ds. administracyjno kadrowych, szpital wystąpił do Wojewody Łódzkiego o przedłużenie czasowego zaprzestania działalności oddziału chirurgicznego dla dzieci o kolejne 3 miesiące do 31 .03.2023. Pomimo podejmowanych od kilku miesięcy działań w kierunku pozyskania do pracy lekarzy chirurgów dziecięcych (ogłoszenia w prasie medycznej, na stronie internetowej szpitala, ogłaszane konkursy na świadczenia) jest całkowity brak zainteresowania ze strony lekarzy ofertą pracy.

Warto przypomnieć, że przedwczoraj wznowiono pracę na oddziale chirurgii ogólnej i kolorektalnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej. W ogłoszonym przez szpital postępowaniu konkursowym ofertę na świadczenie od 12.12.br usług zdrowotnych złożyło 9 lekarzy specjalistów. Dodatkowo, jak dodaje Ewa Zaleska, w oddziale mamy zatrudnionych 5 lekarzy w tym trzech lekarzy rezydentów – jeden na urlopie wychowawczym.

Liczba łóżek w oddziale chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej wynosi 36.

Od 01.12.br po wcześniejszym wypowiedzeniu umów odeszło z pracy dwóch lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here