PODZIEL SIĘ

30 latek przyjechał do jednej z bełchatowskich restauracji by coś przekąsić – w czasie gdy oczekiwał na wydanie posiłku przyjechała po niego policja – okazało się bowiem, że mieszkaniec gminy Kleszczów był pijany. W ręce policji trafił dzięki szybkiej reakcji przypadkowego świadka.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2023 roku przed godziną 9.00, na ulicy Lipowej w Bełchatowie. Do dyżurnego wpłynęła wówczas informacja o nietrzeźwym kierowcy opla, który przyjechał pod McDonalda w Bełchatowie. Mężczyzna wpadł, kiedy składał zamówienie. Świadek zdarzenia widząc, że kierowa jest nietrzeźwy nie wahał się zareagować. Czujny pracownik kiedy wyczuł od kierowcy woń alkoholu wezwał na miejsce patrol policji. 30-latek, który za kierownicą auta oczekiwał na wydanie złożonego zamówienia, nie krył zaskoczenia ze spotkania z policjantami. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kleszczów stracił już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Pracownikom placówki dziękujemy za reakcję na zagrożenie.

To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego sprzeciwiają się  nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców, podejmują działania i powiadamiają służby. Nie zawsze trzeba osobiście ująć osobę łamiącą prawo. Ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadomić policję i nie pozwolić, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom. Wszystkim, którzy reagują na zagrożenie serdecznie dziękujemy za godną naśladowania postawę. Przypominamy, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości; osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

nadkom. Iwona Kaszewska/KPP Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here