PODZIEL SIĘ

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej odbędzie się we wtorek, 10 stycznia. W porządku m.in. uchwały dotyczące pomocy finansowej na rzecz województwa łódzkiego oraz zmian w budżecie miasta.

Podczas wtorkowej sesji radni mają się zająć czterema tematami. Pierwszy z nich dotyczy pomocy finansowej na rzecz województwa łódzkiego. Mowa o przekazaniu dotacji celowej do 1500 000,00 zł, która zostanie przeznaczona na zapłatę przez województwo łódzkie odszkodowań za nieruchomości nabyte przez miasto Bełchatów i przejęte pod budowę wschodniej inwestycji Bełchatowa.

Kolejny projekt uchwały dotyczyć będzie udzielenia pomocy rzeczowej miastu Zwiahel (dawny Nowogród Wołyński). Do naszego miasta partnerskiego na Ukrainie mogą dotrzeć agregaty prądotwórcze, które teraz są im niezwykle potrzebne. Pomoc miasta – w wysokości do 10 000,00 zł – miałaby polegać na sfinansowaniu transportu wspomnianego sprzętu.

Miejscy radni rozpatrzą również dwa projekty uchwał dotyczące finansów miasta. Pierwszy z nich dotyczy zmian w budżecie, natomiast drugi zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa.

Obrady w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa mają się rozpocząć się o godz. 16:30. 

źródło: Urząd Miasta Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here