PODZIEL SIĘ

12 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 11 zostało rannych – to tragiczny bilans minionego weekendu w województwie łódzkim. W analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowaliśmy 6 wypadków bez ofiar śmiertelnych, w których 6 osób zostało rannych. Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości w ciągu 3 dni zatrzymano 28 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo apeli wielu kierowców nadal przekracza dozwoloną prędkość. To właśnie prędkość stanęła na niechlubnym podium przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do jakich doszło w miniony weekend na drogach województwa łódzkiego. Przekraczanie dozwolonej prędkości to od wielu lat jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Mimo to wielu kierowców świadomie lekceważy ograniczenia prędkości nie zdając sobie sprawy z tragicznych skutków jakie za tym idą. Mandat  to najniższy wymiar kary w porównaniu do sytuacji, gdy na drodze ginie człowiek.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku, ale pomóc może dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze oraz własnych umiejętności. Włącz myślenie na drodze, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

źródło: mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP W Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here