PODZIEL SIĘ

Włamywacze grasują na terenie miasta, pojawili się na dwóch bełchatowskich osiedlach a ich łupem padły pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Policja ostrzega i apeluje.

W niedzielę, 8 stycznia 2023 roku bełchatowscy policjanci pracowali na miejscu trzech kradzieży z włamaniem do mieszkań usytuowanych na parterze bloków na osiedlach Binków i Przytorze w  Bełchatowie. We wszystkich tych trzech przypadkach sprawcy do wnętrza mieszkań dostali się pod nieobecność domowników, wyłamując drzwi balkonowe. W zainteresowaniu złodziei była biżuteria, zegarki, pieniądze, a także sprzęt komputerowy. Śledczy na miejscu m.in. wykonali oględziny miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Teraz funkcjonariusze prowadzą czynności wykrywcze, zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw. Apelujemy o zachowanie czujności.

W związku z uaktywnieniem się włamywaczy na terenie Bełchatowa policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez sprawców. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, czy samochód, który wzbudzi Twój niepokój, możesz dzwonić pod nr 47 8465 211, czynny całą dobę, lub na numer alarmowy 112 i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Mundurowi sprawdzą każdy sygnał.

źródło: Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here