PODZIEL SIĘ

Miał zacząć działać jesienią 2022 roku ale póki co mieszkańcy nadal po paszporty muszą jeździć do Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Jak zapewniają pracownicy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie sytuacja ta ma się zmienić do końca miesiąca – wtedy też ma zostać uruchomiony terenowy punkt paszportowy w Bełchatowie.

Pozytywna decyzja o utworzeniu biura paszportowego w Bełchatowie zapadła w lipcu ubiegłego roku. Do tej pory jednak mieszkańcy po paszporty muszą jeździć do Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Kiedy punkt powstanie i z czego wynikają opóźnienia? – z tym pytaniem udaliśmy się do bełchatowskiego starostwa.

Przygotowania do otwarcia punktu paszportowego w Bełchatowie, o który zabiegała starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr, są na ostatniej prostej. Pomieszczenia, które zarząd powiatu zgodził się nieodpłatnie udostępnić w budynku ZSP nr 1 przy ul. Czaplinieckiej są gotowe i przystosowane do obsługi petentów, ale konieczne było przesunięcie wstępnego terminu otwarcia, ponieważ w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zapadła decyzja, iż bełchatowski punkt, w momencie uruchomienia, ma być już wyposażony w nowy system paszportowy, który był wdrażany w całym kraju w ostatnich miesiącach 2022 roku. Obecnie dobiega końca montaż sprzętu i szkolenie pracownika – odpowiada Aleksandra Tyczyńska ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Po konsultacjach z dyrektor wydziału spraw obywatelskich ŁUW w Łodzi, otwarcie punktu paszportowego w Bełchatowie ma nastąpić jeszcze w styczniu. O dokładnym terminie poinformujemy mieszkańców – dodaje Tyczyńska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here