PODZIEL SIĘ

Urząd Stanu Cywilnego w minionym roku zarejestrował ponad 600 aktów urodzeń. Jakie imiona najczęściej nadawano najmłodszym mieszkańcom?

W porównaniu do poprzedniego roku nie zmieniła się czołówka wśród najchętniej wybieranych imion męskich. Tu nadal wygrywa  Antoni (17), trzynastokrotnie rodzice, wybierali też Franciszka i Aleksandra. Chętnie nadawano też imiona takie jak Filip, Jakub, Leon, Jan, Tymon. Jednokrotnie wybierano za to takie imiona jak Daniel, Bartłomiej, Kacper, Dariusz, Paweł, Rafał, Juliusz, Marcin.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o dziewczynki. Tu w czołówce zasadnicza zmiana. Zarówno Hanna, jak i Lena wybierane były po trzynaście razy. Przez ostatnie lata najchętniej nadawanym imieniem była Julia, tuż za nią Maja. Nadal na trzecim miejscu utrzymuje się za to Laura. To imię nadano w ubiegłym roku 12 razy.  Oliwia, Maja, Marcelina, Maria również cieszyły się popularnością. Liwia, Róża, Alina, Dominika, Klara, Sara, Emilia i Łucja to najrzadziej nadawane imiona, ale również i te odnotowano w USC.

Bełchatowskie USC zarejestrowało również 274 pary, które w 2022 r. powiedziały sobie tak i zawarły związek małżeński. Nowymi mieszkańcami Bełchatowa stali się również uciekający przed wojną Ukraińcy. Urząd nadał im 1179 numerów  PESEL.

źródło: Urząd Miasta w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here