PODZIEL SIĘ

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zorganizował 19 stycznia pierwszą w tym roku akcję poboru krwi. 25 krwiodawców oddało 11 litrów bezcennego leku.

Klub krwiodawców z bełchatowskiej elektrowni jest najliczniejszym klubem, spośród działających w spółce PGE GiEK – zrzesza 220 krwiodawców.

Tylko w ubiegłym roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach działających w oddziałach PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podczas 18 zorganizowanych akcji oddali blisko 265 litrów krwi – podaje Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Dziękuję pracownikom za krzewienie pięknej idei honorowego krwiodawstwa, dzięki której możliwe jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów – dodaje.

Kluby organizują cykliczne akcje w ciągu roku i odpowiadają na apele zbiórek dla konkretnych osób, które potrzebują krwi. Kluby HDK w PGE GiEK zrzeszają obecnie prawie 600 członków.

źródło, zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here