PODZIEL SIĘ

Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej to tu pracuje mężczyzna, który został zatrzymany w sprawie podejrzenia o molestowanie dzieci. Mieszkańcy gminy Rusiec dziś niechętnie odnosili się do całej sytuacji.

Wychowawca zatrudniony w Domu Dziecka pełni także funkcję dyrektora szkoły w Woli Wiązowej, którego organem prowadzącym jest Gmina Rusiec. W rozmowie z wójtem dowiedzieliśmy się, że obecnie dyrektor został zawieszony na czas trwania postępowania.

Informację o zatrzymaniu mężczyzny potwierdza nam Aleksandra Tyczyńska z bełchatowskiego starostwa, które jest organem prowadzącym Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.

Na obecną chwilę możemy jedynie potwierdzić, że jeden z wychowawców Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej został zatrzymany przez organy ścigania w związku podejrzeniem molestowania nieletnich. Dyrektor Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, natychmiast po tym, jak otrzymał zgłoszenie o niewłaściwym i nieakceptowalnym zachowaniu wychowawcy, odsunął go od pracy z dziećmi, złożył oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na Policji i w Prokuraturze oraz powiadomił Łódzki Urząd Wojewódzki i organ prowadzący – Starostwo Powiatowe w Bełchatowie – podkreśla Tyczyńska.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here