PODZIEL SIĘ

Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię oświetleniową. Gdy na miejscu pojawiła się policja okazało się, że kierująca miała promil alkoholu w organizmie.

W nocy 9 lutego 2023 roku, w Bełchatowie policjanci znów pracowali na miejscu zdarzenia, które spowodowane było przez nietrzeżwą kobietę kierującą osobówką. 22-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego prowadziła bmw mimo, że miała promil alkoholu w organizmie. Wyjeżdżając ze stacji paliw przy markecie E.Leclerc, straciła panowanie nad pojazdem i na ulicy Staszica uderzyła w latarnię oświetleniową. Razem z nią podróżowało 3 pasażerów, którzy również byli po spożyciu alkoholu. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Kobieta straciła już prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.

Pomimo prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych, czy przestrzegania o skutkach jakie niesie ze sobą kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, wciąż zdarzają się osoby, które to lekceważą i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne. Zimowe warunki pogodowe utrudniają jazdę i przy niestosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym jazda kończyć się może tragicznymi w skutkach zdarzeniami.

źródło: nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here