PODZIEL SIĘ

Dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa. Od soboty, 11 lutego, startują zimowe atrakcje na Górze Kamieńsk. W ośrodku należącym do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, na narciarzy i snowboardzistów czekać będzie trasa nr 3. przeznaczona dla początkujących amatorów sportów zimowych.

Jak informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK, po kilku dniach sprzyjającej pogody z kilkustopniowymi mrozami i zmniejszoną wilgotnością powietrza, armatki śnieżne wyprodukowały wystarczającą ilość śniegu do przygotowania jednej z trzech funkcjonujących na Górze Kamieńsk tras zjazdowych – trasy nr 3. Jest to trasa dla początkujących narciarzy i snowboardzistów o długości 150 metrów i szerokości około 60 metrów, która obsługiwana jest przez przenośnik taśmowy SunKid o przepustowości ponad 1000 osób na godzinę.

Nad bezpieczeństwem turystów na stoku czuwać będą ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie czynny przez cały tydzień w godz. 9:00-21:00. Stok jest oświetlony i ratrakowany.

źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here