PODZIEL SIĘ

Wspólne działania łódzkich, bełchatowskich i skierniewickich policjantów doprowadziły do wytypowania i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do mieszkań. Łupem włamywaczy między innymi padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria i pieniądze. Podejrzani usłyszeli zarzuty przestępstwa zagrożonego karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy pracowali nad sprawami włamań do mieszkań, do których doszło w okresie stycznia bieżącego roku, w różnych miejscach na terenie miasta. W każdym przypadku metoda działania włamywaczy była podobna. Amatorzy cudzej własności wykorzystali sytuację, że właścicieli nie było w mieszkaniach. Do wnętrza pomieszczeń dostawali się pokonując drzwi balkonowe. W ich zainteresowaniu był między innymi sprzęt elektroniczny, biżuteria i pieniądze. W międzyczasie okazało się, że do podobnych zdarzeń doszło na terenie innej jednostki ościennej. W sprawę włamań zaangażowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ze Skierniewic. Policjanci pracujący nad sprawą wnikliwie zbierali informacje. Finalnie, na podstawie różnych działań prowadzonych w kierunku namierzenia sprawców policjanci wpadli na trop trzech obcokrajowców w wieku 30, 33 i 41 lat. Do ich zatrzymania doszło 8 lutego 2023 roku na terenie Skierniewic. W ich aucie kryminalni znaleźli przedmioty służące do przełamywania i pokonywania zabezpieczeń drzwi. Natomiast w wyniku przeszukania miejsca ich zamieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rzeczy mogące pochodzić z przestępstw. Ostatecznie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Policjanci apelują o solidne zabezpieczenie mieszkań i domów. Warto również pomyśleć o dobrym monitoringu. Nie zapominajmy też o sąsiedzie, który może dopilnować naszego dobytku i powiadomić służby o niepokojącej sytuacji. Nie bójmy się reagować na zagrożenie.

nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here