PODZIEL SIĘ

Mieszkaniec powiatu łaskiego uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy motoroweru, który jechał „wężykiem” stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Ujęty 60-latek został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia 2023 roku, w miejscowości Parzno na terenie gminy Kluki. Wówczas, o godzinie 19.40, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy motoroweru marki Shenke. Jak ustalili policjanci, podróżujący swoim autem mieszkaniec powiatu łaskiego, przejeżdżając przez miejscowość Parzno, zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę jednośladu. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”, stwarzając w ten sposób zagrożenie w ruchu drogowym. Świadek tego niebezpiecznego zachowania miał podejrzenie, że kierowca motoroweru jest nietrzeźwy. W tej sytuacji natychmiast zareagował. Jechał za nim, dając sygnały kierowcy do zatrzymania się. Kiedy ten zatrzymał się, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę i zabrał kierowcy kluczyki. Na miejsce wezwał patrol policji. Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, kierujący motorowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a jego pojazd nie miał przeglądu technicznego. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243. Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że „ § 1 Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.”

To już kolejny przypadek, kiedy obywatele wyraźnie sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze i co ważne reagują, powiadamiają służby. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować osoby podejrzanie się zachowujące, ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadamiać policję i nie pozwalać, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here