PODZIEL SIĘ

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego rywalizowali w eliminacjach powiatowych „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Która placówka wygrała?

Wydarzenie zorganizowano w auli Szkoły Podstawowej w Szczercowie. W konkursie wystartowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie i Rasach oraz z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Kurnosie Drugim oraz w Janowie. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 6 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach wiekowych 10-12 lat i 13-15 lat.

Uczestnicy najpierw musieli zmierzyć się z testem wiedzy ze znajomości przepisów i znaków w ruchu drogowym. Po części teoretycznej i podliczeniu przez komisję wyników zawodnicy przystąpili do testu wiedzy praktycznej. Wszyscy musieli pokonać rowerowy tor przeszkód. Trzecim etapem turnieju było sprawdzenie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Jak zaznaczali organizatorzy konkursu, zawodnicy na każdym etapie pozytywnie zaskakiwali policjantów swoją wiedzą.

Triumfatorami tegorocznego turnieju w zawodach drużynowych na szczeblu powiatowym, w pierwszej grupie wiekowej zostali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kurnosie Drugim, natomiast w drugiej grupie wiekowej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie.
Zwycięzcy turnieju będą reprezentować powiat bełchatowski w edycji na szczeblu wojewódzkim.

źródło, zdjęcia: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here