PODZIEL SIĘ

W województwie łódzkim wpłynęło już blisko 800 tys. deklaracji rocznych czyli niemal 78 procent oczekiwanych zeznań w tym roku. W tym 93% zeznań, które wpłynęły to zeznania złożone drogą elektroniczną.

Zmiany podatkowe określane jako Niskie Podatki spowodowały, że podatnicy rozliczający się z fiskusem za 2022 r. mają w tym roku powód do zadowolenia. Efektem zmian są duże zwroty nadpłaconego podatku. Podatnicy województwa łódzkiego, którzy już się rozliczyli otrzymali na swoje konta ponad 990 mln. zł tytułem zwrotu.

Rekordowe zwroty pieniędzy z zeznań rocznych za 2022 r. to efekt:
· zmniejszenia stawki PIT z 17% na 12% od lipca 2022 r.,
· przy równoczesnym podniesieniu kwoty, od której nie płaci się podatku do 30 tys. zł,
· podniesienia pierwszego progu podatkowego (12%) z kwoty 85 528 zł do 120 000 zł powyżej którego stosuje się drugi próg podatkowy czyli 32% podatku,
· wprowadzono również szereg ulg podatkowych dla przedsiębiorców, rodzin i seniorów.

Najwięcej w Łodzi zwrócił podatnikom Urząd Skarbowy Łódź-Widzew jest to kwota ponad 89 mln. zł. W województwie to podatnicy rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim cieszą się zwrotem na konta bankowe łącznie ponad 76 mln. zł.

Największy zwrot dla osoby nie prowadzącej działalności w Łodzi to kwota blisko 64 tys. zł wynikająca z PIT 37 w US Łódź-Polesie. W województwie największym zwrotem z zeznania PIT 37 za 2022 r cieszył się podatnik rozliczający się w Skierniewicach – to 57 tys. zł. Pozostałe rekordowe zwroty PIT 37 w urzędach skarbowych w województwie łódzkim: US w Piotrkowie Trybunalskim – ok. 56 tys., US w Zgierzu – ok. 52 tys. zł, US w Sieradzu ponad 50 tys. zł.

Zwroty dla prowadzących działalność: blisko 314 tys. zł – US Piotrków Trybunalski, 290 tys. zł – US w Bełchatowie, ponad 197 tys. zł – US w Rawie Mazowieckiej, ponad 172 tys. zł – US Łódź-Polesie, ponad 159 tys. zł – US w Radomsku.

źródło: IAS Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here