PODZIEL SIĘ

Policjanci z samego rana wykonywali czynności w sprawie potrącenia rowerzystki na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na osiedlu Dolnośląskim. Jadąca rowerem 64-letnia kobieta przejechała przez przejście dla pieszych wbrew obowiązującym przepisom.

Do potrącenia doszło w poniedziałek około godziny 9:00 przy ulicy Edwardów. Czynności prowadzone na miejscu wykazały, że kierująca jednośladem przed wjazdem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia. Wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia. 64-letnia rowerzystka z urazami ręki i nogi została zabrana do bełchatowskiego szpitala.

Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do rowerzystów, aby przestrzegali obowiązujących znaków. Przypominamy także o tym, że przed przejściem dla pieszych rowerzysta zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go przez ulicę. Przejechać można wówczas, gdy powierzchnia jezdni przeznaczona do przejeżdżania przez rowerzystów jest oznaczona odpowiednimi znakami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here