PODZIEL SIĘ

Ponad 25 litrów krwi od 56 osób udało się zebrać podczas akcji krwiodawczej „Na ratunek” zorganizowanej 20 kwietnia przez Powiatowe Stowarzyszenie HDK przy Kopalni Bełchatów. Do akcji dołączyli pracownicy spółki BESTGUM Polska, spółki zależnej PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, na terenie której odbyła się zbiórka.

Dziękuję wszystkim krwiodawcom za udział w wyjątkowej zbiórce „Na ratunek”, która odbyła się na terenie naszej spółki. Szlachetna idea honorowego krwiodawstwa łączy naszych pracowników, którzy nie są obojętni na potrzeby pacjentów – podkreśla Grzegorz Raksa, prezes zarządu spółki BESTGUM Polska.

– Podczas akcji krew zbieraliśmy m.in. dla 15-letniej Ani Zbierańskiej z Radomska, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Bardzo się cieszę, że i tym razem mogliśmy liczyć na wielkie serca pracowników PGE GiEK i spółki Bestgum, którzy swoim udziałem w zbiórce krwi udowodnili, że są gotowi nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym – podkreślał Cezary Kłucjasz, prezes Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów.

Dla bełchatowskich górników ze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna była to już 276. akcja. Stowarzyszenie cyklicznie organizuje zbiórki, na które zaprasza także mieszkańców miasta i młodzież z bełchatowskich szkół.

źródło, zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here