PODZIEL SIĘ

V Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego oficjalnie zainaugurowane. Przedsięwzięcie poświęcone jest w całości zagadnieniu transformacji energetycznej. Głównym organizatorem forum jest samorząd Powiatu Bełchatowskiego.

Dziś z samego rana w gościnnych progach hotelu Wodnik zainaugurowano Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. To wydarzenie organizowane jest już od 5 lat a adresowane głównie do przedsiębiorców z naszego regionu.

Tegoroczne Forum poświęcone było transformacji energetycznej – jej finansowaniu, kierunkach i skutkach. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych wystąpiło dziesięciu ekspertów, reprezentujących m.in. Urząd Marszałkowski w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Tematyka prelekcji związana była z transformacją w tym m.in czynnikami sukcesu i strategicznymi rekomendacjami. Wiele miejsca poświęcono także szkolnictwu zawodowemu – przede wszystkim przebranżowieniu, podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji zawodowych pracowników, a także tworzeniu stabilnych miejsc pracy w nowych sektorach gospodarki.

Rozmawiano także o funduszach Europejskich dla Łódzkiego na lata 2021-2027.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here