PODZIEL SIĘ

Dzień Flagi w Polsce obchodzony jest 2 maja każdego roku. To święto, które upamiętnia symbol narodowy – polską flagę. Flaga, zwaną potocznie „biało-czerwoną”, jest symbolem dumy narodowej i jedności Polaków.

Dzień Flagi został ustanowiony w 2004 roku ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to okazja do wyrażenia szacunku i miłości dla flagi, która reprezentuje polską tożsamość i historię. W tym dniu Polacy wywieszają flagi na budynkach, balkonach, samochodach i noszą na ubraniach w postaci opasek czy wstążek.

Obchody Dnia Flagi często obejmują ceremonie, podczas których flaga zostaje uroczyście podniesiona i opuszczona, a także składane są kwiaty pod pomnikami bohaterów narodowych. W szkołach odbywają się uroczystości związane z edukacją na temat flagi i jej znaczenia.

Dzień Flagi jest okazją do jednoczenia się Polaków wokół wspólnych wartości i świadomości narodowej. Flaga jest symbolem niepodległości, wolności i dumy z polskiej historii i kultury. To ważne, aby pielęgnować ten symbol i okazywać szacunek dla flagi, nie tylko w dniu obchodów, ale przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here