PODZIEL SIĘ

Prawie 152 miliony złotych dla województwa łódzkiego w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, dzięki którym dofinansowanie na remont otrzyma ponad 300 projektów. Kto i ile dostał w naszym regionie?

W Bełchatowie na renowację zabytków przeznaczonych zostanie prawie milion złotych. Pieniądze spożytkowane zostaną na przywrócenie blasku zabytkowego parku dworskiego – to prawie 196 tys. zł oraz na rewitalizację Parku Olszewskich – 294 tys. zł. Rządowa dotacja została przyznana także na renowację elewacji zewnętrznej kościoła pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki -196 tys. zł, oraz prace konserwatorskie i remont elewacji zewnętrznej w kościele pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach 294 tys. zł.

W powiecie bełchatowskim przyznana kwota to blisko 4,5 mln złotych. Rządowe pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację ołtarza głównego w kościele św. Rocha w Postękalicach – 250 tys. zł. 980 tys. zł przyznano na renowację budynku kościoła parafialnego św. Rocha w Drużbicach.

W gminie Kluki pieniądze przyznano na remont budynku dawnej plebanii w Parznie – etap I – 550 tys. złotych, prace restauratorskie przy ołtarzu i ambonie w zabytkowej świątyni Świętej Trójcy w Kaszewicach 195 tys. zł, natomiast 347 tys. zł przeznaczonych zostanie na renowację sufitu wraz z konserwacją więźby dachowej w zabytkowej świątyni Świętej Trójcy w Kaszewicach.

W gminie Rusiec przyznano dotacje na wykonanie alejek na cmentarzu Rzymskokatolickim w Ruścu – 561 tys. zł, a także wymianę pokrycia dachu wraz z elementami uzupełniającymi i robotami towarzyszącymi w kościele parafii pw. NNMP w Ruścu – 658 tys. zł.

Szkoła Podstawowa w Lubcu w gminie Szczerców otrzymała dotację na remont budynku – 980 tys. zł.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here