PODZIEL SIĘ

Policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 34-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie fordem wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 sierpnia 2023 roku o godzinie 23:30 policjanci z Komisariatu w Zelowie w czasie patrolowana rejonu służbowego zwrócili uwagę na forda. Autem kierował mężczyzna, który znany był mundurowym z wcześniejszego konfliktu z prawem. Ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W tej sytuacji mundurowi wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna jednak zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca kontynuował jazdę, zwiększając prędkość. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, kiedy ten pospiesznie wjechał w bramę jednej z posesji. Mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. Podczas interwencji był wulgarny i agresywny. Był trzeźwy. 34-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Usłyszał już zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, co również zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policja przypomina, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego jest przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym oraz stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osobę uprawnioną do kontroli. Samo niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej i kontynuowanie jazdy mimo wydania polecenia przez osobę uprawnioną jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here