PODZIEL SIĘ

„Dąb Pamięci” poświęcony Marianowi Dobrowolskiemu bełchatowianinowi, bohaterowi Listy Katyńskiej, zasadzono na terenie parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie. Drzewo posadzono w ramach programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”.

Z inicjatywy Centralnego Archiwum Strzeleckiego oraz Regionalnego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego ERSKA w ramach programu „KATYŃ … ocalić od zapomnienia” uhonorowano „Dębem Pamięci” posterunkowego Mariana Dobrowolskiego.

Marian Dobrowolski – to bohater Listy Katyńskiej, jeniec obozu w Ostaszkowie, posterunkowy Policji Państwowej II RP, który na rozkaz Stalina, został bestialsko zamordowany w piwnicach więzienia Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie (obecnie Twer) przy ul. Sowietskiej 6 wiosną 1940 roku. Razem z nim zamordowanych zostało 6288 jeńców z obozu w Ostaszkowie. Obecnie Marian Dobrowolski pochowany jest na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje. Pośmiertnie został mianowany w 2007 roku na stopień aspiranta Policji Państwowej.

Program „Katyń… Ocalić od zapomnienia” objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

źródło: RTSK ERSKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here