PODZIEL SIĘ

W minioną sobotę zorganizowano Piknik Stowarzyszeń. Stoiska organizacji pozarządowych z powiatu bełchatowskiego prezentowały swoja ofertę na Placu Narutowicza. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

W ramach pikniku mieszkańcy, którzy pojawili się w centrum miasta mogli zapoznać się z profilem działalności stowarzyszeń, które działają na rzecz lokalnych społeczności. Swoją działalność zaprezentowało 27 stowarzyszeń. Członkowie organizacji chętnie opowiadali o tym, czym zajmuje się ich stowarzyszenie i jak wygląda ich działalność. Wśród wystawców byli m.in. harcerze, koła gospodyń wiejskich, pasjonaci fotografii i wojska.

Na pikniku mieszkańcy mogli obejrzeć wystawy rękodzieła, potrenować udzielanie pierwszej pomocy a nawet zajrzeć do wnętrza karetki pogotowia. Najmłodsi natomiast mogli skorzystać z przygotowanych dla nich gier i zabaw.

Podczas pikniku rozlosowano także vouchery dla stowarzyszeń. Otrzymali je: Rejonowy Oddział PCK w Bełchatowie, Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here