PODZIEL SIĘ

W minioną sobotę w Poddębicach odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 ochotników z całego województwa łódzkiego.

Nowi żołnierze przeszli 16 – dniowe szkolenie podstawowe, podczas którego zapoznali się z podstawami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.

Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkoleń w pododdziałach 9ŁBOT najbliższych swojemu miejscu zamieszkania. Szkolenia będą odbywać się w formie rotacyjnej w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, a nigdy nie byli w wojsku mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych. Wnioski o powołanie do WOT należy składać w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Zainteresowani mogą również skontaktować się z rekruterem 9ŁBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie terytorialsów.

źródło: 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here