PODZIEL SIĘ
23.07.2021 - Spala . 9 LBOT. Zajecia taktyczne w SRO Fot. DWOT

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zrealizowali kolejne szkolenie z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Tematem zajęć były sposoby desantowania się ze śmigłowca oraz techniki naprowadzania maszyny i wybór odpowiedniego miejsca do lądowania. Następnie terytorialsi prowadzili działania rozpoznawcze.

Żołnierze z 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty szkolili się z żołnierzami 1 dywizjonu lotniczego w Leźnicy Wielkiej. Zajęcia poprzedzone były szkoleniem teoretycznym, następnie terytorialsi zostali przetransportowani śmigłowcami w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie przez 2 dni w terenie leśnym realizowali szereg zadań związanych z działaniami patrolowymi sekcji lekkiej piechoty.

Terytorialsi wyposażeni m. in. w zestawy noktowizyjne i sprzęt optyczny wykonywali zadania związane z zakładaniem posterunków obserwacyjnych, patrolowaniem terenu, planowaniem zasadzek. Ćwiczenia te są dla żołnierzy lekkiej piechoty ważną częścią szkolenia z zielonej taktyki. Wspólne działania z kawalerią powietrzną poszerzyły obszar wiedzy i umiejętności terytorialsów w zakresie wykonywania zadań z wykorzystaniem śmigłowców i współpracy z wojskami operacyjnymi, które z czasem będą rozszerzane o kolejne etapy.

Ćwiczenia zakończyły się w niedzielę przerzuceniem pododdziałów z rejonu Tomaszowa Mazowieckiego do Leźnicy Wielkiej. 

źródło i zdjęcie: 9ŁBOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here