PODZIEL SIĘ

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 74. W miejscowości Grudna doszło do zderzenia pojazdów. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Wczoraj około godziny 8.40, oficer dyżurny bełchatowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu drogowym dwóch pojazdów na drodze K74, w miejscowości Grudna, na terenie gminy Szczerców, w powiecie bełchatowskim. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 29-letni kierowca skody, jadący od strony Widawy, na skrzyżowaniu z drogą krajową K74, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z przewożącym samochody citroenem z przyczepą, kierowanym przez 51-latka, mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie kierowca citroena i jego pasażerka zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym, którzy w prowadzonym postępowaniu ustalać będą wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie znaków drogowych. Ustawiane w poszczególnych, często bardzo newralgicznych miejscach, mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem, brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie, nadkom. Iwona Kaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here