PODZIEL SIĘ

Przyszli do jednej z bełchatowskich restauracji, zamówili posiłek, zjedli i wyszli bez płacenia rachunku. Sprawą zajęła się policja, która przypomina, że opuszczenie restauracji bez opłacenia rachunku za posiłek to wykroczenie szalbierstwa, zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

6 października 2023 roku oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech mężczyzn, którzy nieuregulowani rachunku za posiłek. Na miejscu w restauracji przy ulicy Dąbrowskiego w Bełchatowie mundurowi zastali pracownicę, która poinformowała, że około godziny 17.00 do lokalu przyszło trzech mężczyzn, którzy byli pod widocznym wpływem alkoholu. Każdy z nich zamówił posiłek, a kiedy został im podany i kelner poprosił o uregulowanie należności, dwóch mężczyzn natychmiast opuściło lokal. W tej sytuacji pracownik poprosił o zaplecenie rachunku trzeciego z klientów. Niestety i on pośpiesznie opuścił lokal twierdząc, że idzie poszukać kolegów. W tej sytuacji właściciele restauracji zareagował i poszli za oddalającymi się mężczyznami, jednocześnie informując oficera dyżurnego o przebiegu zdarzenia. Mundurowi zastali ujętych nieuczciwych klientów pod jednym z bloków na osiedlu Dolnośląskim. Mężczyźni w wieku 39, 40 i 43 lat zostali wylegitymowani, tłumaczyli policjantom, że nie uregulowali rachunku ponieważ nie mieli pieniędzy, aby zapłacić za posiłek. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Przypominamy, że Kodeks Wykroczeń stanowi, iż opuszczenie restauracji bez opłacenia rachunku za posiłek to wykroczenie szalbierstwa, zagrożone karą  aresztu (od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności (1 miesiąc) albo grzywny (nawet do 5000 złotych). Dodatkowo wobec osoby dopuszczającej się tego czynu może zostać orzeczony obowiązek zapłaty równowartości wyłudzonego mienia na rzecz restauratora.

źródło: nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here