Nie straszy był im śnieg i zimno. Ponad 600 biegaczy z całej Polski, wystartowało w tegorocznej odsłonie „Bełchatowskiej Piętnastki”.

W minioną niedzielę Bełchatów stał się areną zmagań dla biegaczy. Tradycyjnie w listopadzie organizowany jest w naszym mieście bieg pod nazwą „Bełchatowska Piętnastka” – za nami jego 26. edycja.

W głównym biegu na linii startu stanęło 444 biegaczy. Sygnał do startu dała pani Wanda Panfil-Gonzales, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku.

W biegu na 5 kilometrów na starcie zobaczyliśmy 188 sportowców.

Uczestnicy biegu głównego do pokonania mieli trzy pętle, każda liczyła 5 kilometrów. Jako pierwszy – z czasem 47 min i 18 s– na mecie zameldował się Roman Adamovich. W kategorii kobiet jako pierwsza bieg główny ukończyła Monika Kaczmarek, przebiegnięcie 15 km zajęło jej 53:35.

W biegu rekreacyjnym na 5 km najszybsi byli: Aliaksandr Sanko (16:18), Kamila Pobłocka-Dobrowolska (18:12).