PODZIEL SIĘ

7 grudnia odbędzie się w Kleszczowie akcja krwiodawcza, połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Obie te inicjatywy organizuje Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie.

Wcześniej, bo w poniedziałek 4 grudnia odbędzie się prelekcja na temat dawstwa szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych. O godz.12.00 w auli SOLPARKU przeprowadzi ją przedstawiciel Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku. To pracownicy tego ośrodka będą 4 grudnia prowadzić akcję rejestracyjną potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Zarówno osoby gotowe do zarejestrowania się w gronie potencjalnych dawców szpiku, jak również krwiodawcy mogą w czwartek 7 grudnia zgłaszać się do Kompleksu SOLPARK (ul. Sportowa 8 w Kleszczowie) w godz. 9.00-13.00.

„Prosimy naszych krwiodawców o jak najliczniejsze przybycie na akcję i przyprowadzenie z sobą nowych kandydatów na dawców krwi, a także Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego – apelują przedstawiciele Zarządu Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie. – Zakończmy ten bardzo udany pod względem ilości dawców krwi rok przynajmniej takim samym (lub zbliżonym) wynikiem, jak to miało miejsce w akcji październikowej.

Prosimy jak największą liczbę osób o podjęcie decyzji zarejestrowania się jako PDSzK. Zarejestrowanie się do Banku Szpiku daje szansę stania się genetycznym bliźniakiem dla osób oczekujących na przeszczep komórek krwiotwórczych, chorych na nowotwory układu krwiotwórczego. Dla nich jedynym ratunkiem jest przeszczep tych komórek. Dajcie więc im tę szansę! To nic nie boli i jest w stu procentach bezpieczne! Czekamy więc na Was z wiarą w Waszą bezwarunkową ofiarność, za którą największą nagrodą będzie uśmiech i wdzięczność osób, które wrócą do zdrowia”.

źródło: Gmina Kleszczów

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here